4) Felkészülés a nyilvános indításra, belső tesztelés (1)
4.1. Időterv készítése a nyilvános bevezetésre
- Tűzz ki egy konkrét időpontot, amikor élesíted a MotiBro-t az iskoládban.
- Ha vannak meglévő bejelentkezések az órákra, akkor határozz meg egy átállási időpontot, azaz egy konkrét napot, amikortól már csak a MotiBro-n keresztül lehet be- és kijelentkezni.
- Mindenképp azután tájékoztasd a tanulóidat a rendszerről, ha megvan az indulás időpontja! (lásd alább a pontot)
4.2. Tesztelés házon belül
Miután az összes fenti lépéssel készen vagy, tesztelheted házon belül a rendszert, hogy megismerkedj a funkciókkal. A tesztelés megkönnyítéséhez a rendszer a regisztrációkor automatikusan létrehoz neked egy tanári és egy tanulói profilt a te neveddel. Így ezekre váltva láthatod, hogy mit láthatnak majd az oktatóid, és milyen a tanulók felhasználói felülete. A tesztelés a megfelelő beállítások kipróbálását is megkönnyíti számodra. A korábban említett jobb felső sarokban található 2 fehér fejre kattintva válthatsz át a tanulói és tanári profilodra.
Ezen kívül létrehozhatsz még pár teszt tanulói profilt is, hogy minden fontos funkciót letesztelhess, és a kollégák betanítása is gördülékenyebb legyen.
4.3. Belső oktatás, munkatársak betanítása
Mindenképp teremts alkalmat arra, hogy az egész csapat (tanárok, asszisztensek, oktatásszervezők) megismerhesse a rendszert. Egy óra bőven elég lehet arra, hogy megmutasd a főbb funkciókat, valamint az asszisztensek és tanárok felhasználói felületén bemutasd a kollégák teendőit.
Az általad beállított jogosultásoktól függően (ki mit kezelhessen a rendszerben) megmutathatod a:
- jelenléti kezelését
- a bérletvásárlások / befizetések rögzítését
- a tanulói profilok szerkesztését
- új tanuló adatainak rögzítését
- az üzenetküldést
- a telefonos / szóbeli bejelentkezés rögzítését.
4.4. Tesztadatok törlése
Miután készen vagytok a teszteléssel, minden felesleges tesztadatot töröljetek ki (teszttanulók, teszt bejelentkezések és bérletvásárlások, tesztórák, tesztkurzusok).
Vagyis az indulásra csak a valós kurzusok, órák, tanulók, díjtípusok maradjanak a rendszerben.