1.2. Jegyek/bérlettípusok/tagdíjak létrehozása, törlése, leállítása
Nézzük meg, hogyan lehet jegyet, bérletet vagy tagdíjat létrehozni a Motibro-ban.
Menj az “Erőforrásaim”, “Jegyek/Bérletek” menüpontra, és itt kattints az “Új jegy/bérlet” gombra.
Bérlet neve
A bérlet nevének megadásánál figyelj arra, hogy ez a név egyezzen azzal, ahogy az oktatók és a tanítványok hívják. Például: "8 alkalmas bérlet".
Ha majd szeretnél számlázó integrációt is használni, azaz automatizálni a számlázást is, akkor a kiállított számlán a bérlet neve lesz feltüntetve, ezért különösen fontos, hogy pontosan és megfelelően nevezd el a bérletet.
Devizanem:
Pro előfizetői csomag esetén a többdevizás modul is elérhető, ebben az esetben a devizanemet is add meg.
Ár:
Az árnál a bruttó árat add meg. Itt csak az összeget írd be, a devizanem megnevezését nem kell megadni.
Áfa besorolás:
Add meg az ÁFA besorolást.
Felhasználhatóság:
A felhasználhatóságnál tudod megadni, hogy a bérlet érvényessége mennyi idő legyen. Itt nagyon sok lehetőség van, be lehet állítani, hogy csak az adott napon, vagy adott hónapban legyen érvényes, vagy x napig/hétig/hónapig. Ha lejjebb görgetsz, itt fix időpontot is be lehet állítani, ez tagdíjak esetén lehet érdekes. Ha pedig bármeddig érvényes a bérlet, akkor az 50 évet válaszd (ez csak azért van így, mert a rendszernek szükséges egy határidőt megadni, amíg tárolja az adott bérletet).
Alkalomszám:
A "korlátlan" négyzetet akkor pipáld be, ha ezzel a bérlettel a megadott felhasználhatósági időszakban a tanítvány bármennyi órát szabadon látogathat.
Ha viszont csak véges számú órát látogathat, akkor add meg a felhasználható alkalmak számát és hagyd üresen a "korlátlan" jelölőnégyzetet.
Kurzusok:
Fontos lesz beállítani, hogy mely kurzusokra érvényes az adott bérlet. Viszont ezt csak akkor lehet megadni, ha már kurzust is létrehoztunk, de majd az adott kurzusnál is be lehet állítani, hogy az mely bérletekkel látogatható. És az a szuper, hogy ha majd ott beállítod, akkor az itt is meg fog jelenni. Illetve ez oda-vissza működik, tehát ha majd lesznek kurzusaid, akkor itt is meg tudod adni, hogy az adott bérlet mely kurzusokra érvényes, és így az a kurzusbeállításoknál is megjelenik. Jó, tehát ezt most nyugodtan ki is hagyhatjuk.
Egyéb:
- Értékesíthető a bérlet offline: ezt a mezőt akkor pipáld be, ha szeretnéd, hogy a bérletet NEM online bankkártyás fizetés esetén, tehát pl. készpénzzel, helyszíni bankkártyás fizetéssel vagy utalással is meg lehessen megvásárolni. Ebben az esetben manuálisan tudod majd értékesíteni a bérletet az adott tanuló számára.
- Az "ONLINE értékesíthető a bérlet?" lehetőséget akkor pipáld be, ha lesz online fizetési integrációd, és szeretnéd, hogy a vendégeid a saját felhasználó fiókjukban ezt a bérletet online bankkártyás fizetéssel is meg tudják majd vásárolni.
- A "Csoportos bérlet" mezőt akkor pipáld be, ha az adott bérletet párhuzamosan többen is használhatják, például családtagok. Ehhez létre lehet majd hozni családi csoportokat, így az ilyen típusú bérletet egyszerre többen is tudják használni.
- Az email küldése mezőt akkor pipáld be, ha szeretnéd, hogy a tanítványok automatikus értesítést kapjanak a bérlet vásárlásáról. Ezt szerintem érdemes bepipálni.
Ha valamilyen különleges bérletet hoztál létre, a megjegyzés mezőben kifejtheted az ezzel kapcsolatos részleteket. Az ide beírt információ a vendégeid számára is meg fog jelenni a bérlet vásárlásakor, illetve a megvásárolt bérlet részleteinél.
Végül a "Jegy/bérlet létrehozása" gombbal tudod elmenteni a bérlettípust a rendszerben.
Utólag bármikor módosíthatod a bérlettípusokat. Itt fontos infó, hogy az adatok módosítása csak a jövőben értékesített bérletekre vonatkozik, amit már értékesítettél az eredeti paraméterek szerint, arra nem.
Erre figyelmeztet a felugró ablak is:
Ez alól viszont kivétel a név módosítása. Ha az elnevezést módosítod, akkor a rendszerben visszamenőleg is mindenhol módosulni fog a név!
Törölni pedig addig lehet egy bérletet, amíg nem történt eladás. Onnantól kezdve, hogy valaki már megvásárolta, már nem lehet törölni.
Ebben az esetben le lehet állítani az értékesítést úgy, hogy kiszeded a pipát ennél a két beállításnál:
Ha így elmented, akkor a bérlet nem lesz többé elérhető az új vásárlók számára. Viszont a már megvásárolt bérletek továbbra is érvényben maradnak a korábban meghatározott feltételek szerint.