2.4 Tanfolyam - mit jelent és mikor érdemes használni?
A tanfolyam témáját már említettük korábbi videókban is. Mivel a tanfolyam modul csak a Pro csomagainkban elérhető, ebben a videóban megnézzük részletesebben, hogy mi az a tanfolyam, és mikor, kiknek érdemes használni.
Mit jelent a tanfolyam a Motibro-ban?
Ahhoz, hogy jobban megértsük, mit is jelent a tanfolyam, kanyarodjunk vissza kicsit a kurzusokhoz. A kurzusok esetében a tanítványok saját maguk döntik el, hogy a kurzus melyik órájára szeretnének elmenni, és ezekre az órákra saját maguk jelentkezhetnek be.
A tanfolyam viszont egy olyan speciális óratípus, ami lehetőséget ad arra, hogy bizonyos vendégek, tanulók vagy sportolók előzetesen bejelentkeztetésre kerüljenek az órákra egy megadott időszakra vonatkozóan.
Tanfolyamok esetén a vendégeknek csak kijelentkezniük szükséges az óráról, ha betegség vagy más okok miatt nem tudnak elmenni.
Kiknek érdemes kurzus helyett tanfolyamot létrehozni?
A tanfolyam akkor lehet hasznos, ha állandó csoportokkal vagy fix időpontos vendégekkel dolgozol, akiknek egy adott időszak minden óráján meg kell jelenni.
Ilyen lehet pl.
- Egy nyelviskola, ahol meghatározott időközönként indul pl. egy kezdő angol tanfolyam előre regisztrált tanulóknak.
- Zeneiskolákban is év elején kialakított beosztás szerint járnak a tanítványok a fix időpontjaikban az órákra.
- Vagy akár egy úszóiskola, ahol azonos korú gyermekeknek indítanak úszás edzéseket.
- De ilyen lehet egy fejlesztő iskola is, ahol év elején előzetes felmérés alapján osztják be a gyerekeket megfelelő csoportokba vagy akár egyéni időpontokba, és egy ilyen előre kialakított órarend szerint ugyanazok a tanítványok látogatják a tanfolyam óráit heti, kétheti vagy akár havi rendszerességgel.
De egyébként ha elindítasz egy tanfolyamot, bármikor hozzá lehet adni év közben is tanítványt az órákhoz, tehát ez nem zárja ki, hogy egy már elindított állandó csoporthoz később csatlakozzon egy vendég. Hasonlóan ha több ugyanolyan tanfolyamot is tartasz, akkor biztosítani lehet a pótlás lehetőségét is hiányzások esetén másik csoportokban.
Hogyan hozhatsz létre tanfolyamot?
Tanfolyamot a klubvezetői fiókban hozhatsz létre. Ehhez menj a Kurzusok / Tanfolyamok menüpontra. Kattints az új tanfolyam gombra.
A tanfolyam beállításai egyébként teljesen megegyeznek a kurzusok beállítási lehetőségeivel, tehát ebben az esetben is pontosan ugyanazok a szempontok, mint amit eddig megbeszéltünk. Ehhez nézd meg a 2.2-es és 2.3-as videókat, amelyekben külön a vendégek és külön az oktatók szempontjából részleteztük, hogy melyik funkció pontosan mit jelent és mit lehet vele beállítani.
Kik a tanfolyamtagok és hogyan történik a tanítványok előzetes bejelentkeztetése az órákra?
Ha fix csoportokkal dolgozol, akkor az állandó csoportokba járó vagy az ilyen fix időpontokban járó tanítványokat nevezzük a Motibro-ban tanfolyamtagoknak.
Tanfolyamtagság a klub által adható a tanítványoknak, méghozzá úgy, hogy a klubvezető (vagy ilyen jogosultsággal rendelkező oktató) a tanfolyamhoz rendeli az adott tanítványt.
A tanítvány akkor kerül bejelentkeztetésre a tanfolyam minden órájára, ha a klubtól kapott tanfolyamtagságot az adott tanfolyamhoz.
Hogy ez pontosan hogyan történik, azt majd a 4.5-ös videóban fogjuk megnézni.
Milyen órákhoz érdemes külön tanfolyamot létrehozni?
A szabály az, hogy a tanítvány a tanfolyamtagságától kezdődően annak lejártáig egy adott tanfolyam összes órájára előzetesen bejelentkeztetésre kerül. Ennek megfelelően minden állandó csoportodnak külön érdemes tanfolyamot létrehozni.
Tehát ha mondjuk két kezdő csoportot is indítasz, és az egyik csoport órái kedden, a másiké pedig csütörtökön vannak, akkor ezekhez külön tanfolyamokat hozz létre még akkor is, ha egyébként a tanfolyambeállítások, tandíjak, bérletek és a kijelentkezési szabályok teljesen ugyanazok. Így a csoporttagok csak a saját tanfolyami óráikra kerülnek majd bejelentkeztetésre.
Tanfolyam sablon
Ha esetleg ugyanolyan feltételek tartoznak minden tanfolyamodhoz, és nem szeretnéd minden különböző csoportodnak vagy magántanítványodnak egyesével létrehozni a tanfolyamot, akkor javaslom, hogy használd a Tanfolyam sablon lehetőséget. Ezzel a megoldással egyszerűen létrehozhatsz a szokásos beállításokkal különböző tanfolyamokat anélkül, hogy minden beállítást egyesével végig kelljen kattintgatnod.
Amikor majd az órát felviszed az órarendben, akkor a tanfolyam sablonját válaszd ki az óra vagy óra sorozat kurzusánál, és itt meg is adhatod, hogy ez majd milyen néven szerepeljen a tanfolyamaid között. Az óra vagy óra sorozat mentésével pedig a rendszer létre is hozza ezt a tanfolyamot a megadott elnevezéssel, melyet a Tanfolyamok menüpontban bármikor tudsz utólag szerkeszteni.
Remélem, segített ez a videó megérteni a tanfolyam lényegét és hogy mikor és hogyan érdemes használni. Nézd meg a 4.5-ös videót is, ahol megmutatom, hogyan tudod a tanfolyamtagokat hozzárendelni a tanfolyamaidhoz.