function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-XXPMQ7RKBH');

2.2 Kurzusbeállítási lehetőségek a vendégek szempontjából


A kurzus létrehozása során lehetőséged van számos beállítást testre szabni, hogy azok a legjobban illeszkedjenek a saját működésetekhez. Ebben a videóban megnézzük, hogy a vendégek szempontjából milyen funkciókat érdemes figyelembe venni, hogy a szolgáltatásaid a lehető legjobban megfeleljenek mind a vendégek, mind a saját elvárásaitoknak.

Meg fogjuk beszélni, hogy mely beállításokkal tudod megszabni 

  1. a bejelentkezés feltételeit, szabályait, 
  2. a szolgáltatás árát, illetve 
  3. hogyan tudod szankcionálni, ha valaki foglalt helyet, de nem jelent meg az órán.

Kurzust létrehozni a “Kurzusaim” menüpont alatt lehet, kattints az “Új kurzus” gombra.

Add meg a kurzus nevét. Úgy nevezd el, hogy abból egyértelmű legyen, mit tartalmaz a szolgáltatás és ki a célcsoport.

I. Bejelentkezés szabályai

I.1 Ki jelentkezhet be

A bejelentkezés szabályait tekintve az első fontos kérdés, hogy ki jelentkezhet be. Ez alapján négy lehetőséget különböztethetünk meg:

a) Minden vendég (külsősök és belsősök):

Ha azt szeretnéd, hogy mindenki, tehát külsősök, akik még nem jártak a klubban és belsős tagok is be tudjanak jelentkezni a kurzus óráira, akkor ezeket a lehetőségeket pipáld be:

+A bejelentkezés engedélyezett minden sportoló számára lehetőség TEAM csomag esetén automatikusan be van állítva, mivel ebben a csomagban csak nyílt órákat lehet létrehozni.

b) Senki nem tud bejelentkezni: 

Ha azt szeretnéd, hogy az órákra ne lehessen bejelentkezni, de maguk az órák egyébként láthatóak legyenek a foglalási felületeken, akkor szedd ki a pipát a “bejelentkezés engedélyezett” beállításról.

Ha pedig azt szeretnéd, hogy a vendégek számára sehol ne is jelenjen meg az óra, akkor ne pipáld be egyik lehetőséget se:

c) Csak külsősök:

Létrehozhatsz csak új, a klubhoz még nem regisztrált vendégek számára elérhető kurzust is. Ez pl. nyílt nap esetén hasznos lehet:

d) Csak tagok:

PRO előfizetői csomagban pedig létrehozhatsz csak belsős tagok számára elérhető órákat is, ha kiszeded a pipát a minden sportoló/tanuló számára engedélyezett beállításról:


Ehhez még szükséges az is, hogy a “Beállítások” menüpont alatt a “Sportolói bejelentkezés csak a sportoló megerősített kurzusaira” funkció is be legyen kapcsolva. Ezekkel a beállításokkal csak azon vendégek láthatják az órákat, akik tagságot kaptak az adott kurzushoz.


I.2 Várólista / Betelt óra ne látszódjon:

A második fontos kérdés, hogy a betelt órákat hogyan szeretnéd kezelni. Itt két lehetőséged van:

  • egyrészt használhatsz várólistát, vagy
  • választhatod, hogy a betelt órák ne jelenjenek meg a foglalási oldalakon

Várólista:

Ha várólistát használunk, a vendégek feliratkozhatnak várólistára, ha az óra betelt és e-mailben értesítést kapnak, amint felszabadul egy hely az órán. Az emailt mindenki megkapja, aki a várólistán szerepel, és közülük a leggyorsabb tudja lefoglalni a felszabadult helyet.

Betelt óra ne látszódjon:

Azt is be lehet állítani, hogy a már betelt órák egyáltalán ne látszódjanak a foglalási felületeken. Ez akkor lehet hasznos, ha nagyon sok óra van egy napra meghirdetve, amelyek hamar be szoktak telni. Ilyenkor a foglalásnál jó, hogy nem kell nagyon sokat görgetni a szabad helyekig. 

Ebben az esetben a várólista viszont nem használható.


Persze azt is választhatod, hogy egyiket se jelölöd be, így a betelt órák továbbra is megjelennek a foglalási felületeken, de jelezve lesz, hogy minden hely betelt és már nem lehetséges a foglalás. 

I.3 Be/kijelentkezés lezárása mikor?:

A harmadik kérdés a bejelentkezésekkel kapcsolatban, hogy a bejelentkezések és kijelentkezések hány órával az óra előtt legyenek lezárva.

Ha reggeli és délutáni órák esetében más beállításokat szeretnél, akkor külön kurzusként érdemes kezelni őket.

I.4 Bejelentkezések korlátozása (előre fizessen-e)

Végül nagyon nagyon fontos meghatározni, hogy a fizetés rendezése milyen mértékben korlátozza a bejelentkezéseket. Eldöntheted, mikor szeretnéd, hogy a vendégek rendezzék a fizetést: előre kelljen fizetniük a bejelentkezéshez vagy ezzel kapcsolatban engedékenyebb szeretnél lenni.

a) Korlátlan számú bejelentkezés

Ha nem szeretnéd korlátozni a bejelentkezést, akkor ezen a részen nem kell semmit bejelölnöd. Ebben az esetben az órai jelenlét rögzítésekor fog tartozást mutatni a rendszer vagy ha már van érvényes bérlet, akkor alkalmat von le a bérletből

Érdemes átgondolni, hogy biztosan így szeretnéd-e, mivel utólag már nehéz lehet a tartozásokat behajtani, ez plusz figyelmet igényel az oktatók felől és okozhat kellemetlen szituációkat. Javaslom, hogy fontold meg a további lehetőségeket.

b) Annyi bejelentkezés engedélyezett, ahány alkalom van a bérleten

Ha szeretnéd, hogy előre fizessenek a vendégek, akkor ezt a két beállítást pipáld ki:

Így a vendégek csak érvényes bérlettel tudnak bejelentkezni. A zárolásra azért van szükség, mert ezzel a rendszer csak annyi bejelentkezést engedélyez, ahány alkalom van a bérleten. Ha már nincs szabad alkalom a bérleten, akkor pedig új bérletet kell vásárolni.


c) Kreditrendszer

Ha ennél kicsit engedékenyebb lennél, és szeretnéd hogy a bérleten lévő alkalmak számán felül még legyen néhány szabad foglalási lehetősége a vendégnek, akkor használhatod a kreditrendszert is. Ez abban az esetben lehet jó, ha pl. lejárt a bérlete a vendégnek, és ezt mondjuk otthon veszi észre, de új bérletet a helyszínen szeretne majd vásárolni, így jól jöhet mondjuk plusz egy alkalom, amire még bejelentkezhet, és amikor megy órára, a helyszínen meg tudja venni a bérletet.

Ehhez először a Kreditrendszer menüpont alatt el kell indítanod a kreditrendszert, majd külön be kell állítani, hogy érvényes bérlet nélkül még hány alkalmat tudjon foglalni a vendég (azaz hány kreditet kapjon). Itt lehet differenciálni is a vendégeket, kaphatnak akár eltérő számú krediteket.

Ha ez megvan, akkor a kurzus beállításainál pipáld be a kreditrendszert.

Így annyi bejelentkezés engedélyezett, ahány alkalom van a bérleten, plusz még annyi, ahányat a kreditrendszer megenged:


Tehát a kreditrendszert kurzusonként lehet be- vagy kikapcsolni. Ennek megfelelően létrehozhatsz olyan kurzust, ami esetén működik a kreditrendszer, és olyat is, amire meg nem, ha ott mondjuk fontos, hogy mindenképpen előre kelljen fizetni.

II. Szolgáltatás ára

Bérletes kurzus:

Itt tudod megszabni, hogy a kurzus órái mely bérletekkel látogathatók. Akár többet is be lehet jelölni.

Fontos, hogy amikor egy vendég részt vesz a kurzus egy óráján, akkor a rendszer csak abban az esetben fog alkalmat levonni a bérletéből, ha olyan bérlettel rendelkezik, ami itt be van állítva.

Ha emlékszel, a bérletek beállításainál még nem tudtunk kurzust hozzáadni, mivel még nem hoztunk létre egyet se, de ez nem is volt baj, mivel ha itt beállítod a megfelelő bérletet, akkor az majd a bérlet beállításainál is meg fog jelenni. Ezt majd ellenőrizd le. 

Ingyenes kurzus:

Illetve ingyenes kurzust is létre lehet hozni, melynek óráit ingyenesen látogathatják a vendégek, nem kell fizetniük a részvételért. Ha ezt bepipálod, akkor a rendszer le is tiltja a bérletekkel kapcsolatos beállításokat.

Ingyenes órára való bejelentkezéssel automatikusan egy ingyenes órajegy kerül kiállításra a vendég számára. Ez hasznos lehet, ha szeretnél nyílt napot vagy workshopokat szervezni.

III. No-show büntetés

Az utolsó átgondolandó dolog a vendégek szempontjából nézve, hogy szeretnéd-e szankcionálni a no-show eseményeket.

A no-show esemény azt jelenti, hogy valaki bejelentkezett az órára, de nem jelentkezett ki időben és nem is jelent meg az órán. Az nem jó, ha mások elől foglalja a helyet, így a no-show büntetés célja, hogy az ilyen eseteket igyekezzünk kiküszöbölni. Ennek a funkciónak a bekapcsolásával

  • A rendszer akkor is levon alkalmat a bérletéből, ha a vendég bejelentkezett, de nem jelent meg, 
  • Ha pedig úgy jelentkezett be, hogy nem volt érvényes bérlete, akkor erre az órára tartozást mutat a rendszer. Ezt később a vendégek adatlapján és a jelenléti íven is jelzi majd a rendszer.

Ezek lennének a vendégek szempontjából mérlegelendő kurzusbeállítások.

Nézd meg a következő videót is, ahol átbeszéljük, hogy az oktatók szempontjából mi lehet izgalmas.

Hasznos volt ez a cikk? Köszönjük a visszajelzésedet Próbáld újra

Segíthetünk még? Kérdezz bennünket itt! Kérdezz bennünket itt!